רטאוויט 0.025 – גלרית הספריה – פברואר 2006

רטאוויט 0.025 – תערוכת יחיד בגלריית הספריה – בכפר-ורדים

אוצרת: רפאלה פוקס  פברואר 2006

אורח: יהודר שוץ (הבן) מציג גרפיקה ממוחשבת בפוטושופ

רטאוויט 0.025 – הרעיון לעבודה נולד כאשר יום אחד קלטתי שאני פשוט טובעת בחפצים. הבית כולו מלא בחפצים באין סוף גדלים, צבעים, צורות ושימושים. מדי פעם, כמו כל בעלת בית, אני "עושה סדר" ומשליכה שקיות מלאות בחפצים מיותרים אל האשפה, אבל מיד לאחר מכן, כמו ב"שולית הקוסם",  הסבתא מביאה שוב מתנות, אני קונה שוב פריטים מיותרים, הילדים אוספים ללא הפסקה והבית שוב מלא. על מנת לא לאבד שליטה החלטתי "לכלוא" אותם במקום אחד. אספתי כמות מכובדת והדבקתי על לוח עץ גדול בניסיון להשתלט עליהם.

    החיים בעולם המודרני מאופיינים בייצור וצריכה אינסופיים. האדם מייצר על מנת להפעיל את המפעלים שלו ולהעסיק את התושבים והאוכלוסיה רגילה לצרוך ולקנות. המערכת כולה משומנת ומיומנת כדי לקיים את עצמה. מפעלים, תעשיינים, עובדים, משרדי פרסום, ממשלות, תקשרת כולם קושרים יד אחת כדי שהאדם הפשוט, תושב כדור הארץ ימשיך לקנות ולאגור והמערכת תמשיך לפעול.

   האם אנחנו באמת צריכים את כל החפצים האלו?

   דימיינתם לעצמכם פעם את המפעלים בסין המייצרים מוצרים מפלסטיק לשימוש העולם המערבי. מה גודל הנזק הנגרם לכדור הארץ בעקבות כך. אורך החיים של צעצוע פשוט מפלסטיק אצל הילדים המפונקים שלנו הוא מספר דקות, אולי מספר ימים ולאחר מכן לאשפה. מכל ארגוני שמירת הסביבה המגנים על הלויתנים, מתריעים מפני זיהום האוויר, דברים חשובים כשלעצמם, לא נשמע כלל, קול הקורא להפסיק את הייצור המסיבי של הצעצועים המיותרים האלו.

 יהודר שוץ      עבודות בגרפיקה ממוחשבת – יהודר,  תלמיד כיתה ח' בבית הספר הפתוח בתפן, חובב מחשב, אמנות והשילוב של שניהם: גרפיקה ממוחשבת.העבודות נוצרו באמצעות תוכנת הפוטושופ. יהודר מעבד צילומים או תמונות קיימות בפוטושופ ויוצר קומפוזיציות צבעוניות חדשות.